At kılı vücut fırçaları, adından da tahmin edebileceğiniz üzere at kıllarından yapılıyor. Vücudunuza masaj yapmak için kullanabileceğiniz bu fırçaların birçok faydası bulunuyor.

At kılı Vücut fırçası kan dolaşımınızı hızlandırır. At kılı fırçasının bu kan akışını hızlandırması sonucu ciltteki selülit görünümünü yok eder. At kılı fırçası peeling etkisiyle ölü derilerden kurtulmanıza yardımcı olur. Bu sayede daha pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olursunuz. At kılı fırçası kan akışını hızlandırır. Bu sayede cildiniz daha sıkı ve canlı görünür. Eğer kıl dönmelerinden şikayetçiyseniz at kılı fırçasıyla kıl dönmesi problemlerinden de kurtulabilirsiniz.

At kılı fırçasını kullandıktan sonra cildinizde kızarmalar meydana gelebilir. Bu durum tahrişin sebebini değil tam aksine olumlu bir özellik olan kan dolaşımının arttığını gösterir. Kan dolaşımının artması cildin parlamasını ve güçlenmesini sağlar.

Selülit Fırçası Nasıl Kullanılır?

Önce kılları test edin: Cildinizde kırmızı izler veya çizikler bırakmayan bir fırça olduğundan emin olun.
Yıkanmayı veya duş almayı planlamadan hemen önce uygulayın, çünkü işlem sırasında cilt hücreleri gevşer ve daha sonra onları yıkayabilirsiniz. Biraz koku istiyorsanız, hindistancevizi, jojoba veya argan yağını en çok tercih edilen uçucu yağdan bir veya iki damla ile karıştırabilir ve başlamadan önce karışımı kıllara sürebilirsiniz.

Ayaklarınızdan başlayarak, uyluklarınıza doğru nazik hareketlerle yukarı doğru fırçalayın. Bir bacağın önünü, arkasını ve yanlarını fırçalayın, ardından diğer bacağınızla devam edin. Kuru fırça için genellikle doğal kıllardan yapılmış bir fırça seçmenizi önerilir: Ürünün 100% doğal olması çok önemlidir. At yelesi kılı bu kullanım alanı için idealdir.

At kılı Vücut fırçası kuru fırçalama tekniğinin bir parçasıdır. Yani bu fırçaları kuru cilde uygulamanız gerekiyor. Özellikle banyodan önce kullanılan bu fırçaların sabah ve akşam olarak günde iki kez kullanılmasını önermekteyiz. At kılı fırçasını kullanırken ayaklarınızdan başlamalı ve kalbinize doğru hareket etmelisiniz. Bu sayede kan akışını hızlandırabilir, vücudunuzu harekete geçirebilirsiniz. At kılı fırçasını iç bacak, kol, omuz ve karın gibi farklı bölgelerde kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta fırçalama hareketini kalbinize doğru yapmak. İlk etapta fırçayı bastırmamakta ve hafifçe masaj yapmakta fayda var. İlerleyen dönemlerde basıncı ve masaj süresini arttırabilirsiniz. Masajı bitirdikten sonra krem ya da yağ kullanarak cildinizi nemlendirebilirsiniz. 

 Gün içerisinde kendinize birkaç dakika ayırarak atkılı vücut fırçasıyla uygulayacağınız kuru fırçalama işlemi parlak, yumuşak, pürüzsüz bir vücuda sahib olmanız konusunda yardımcı olaccaktır. Gerçekleştireceğiniz bu uygulama  selilüt ve çatlaklardan kurtulmanızıda sağlıyacaktır. Bu uygulamayı rutin haline getirerek vücudunuzun güzel görünümünü artırabilir ve bu güzelliğinizi koruyabilirsiniz.

AT KILI VÜCUT MASAJ FIRÇASI